Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Lanovka na Petřín již zná svoji budoucí podobu

25. 09. 2022 - Vincenc Novák

Veřejnost již zná vítěze mezinárodní designérské soutěže na novou podobu lanovky na Petřín. Stalo se jím studio Anna Marešová Designers.

Do soutěže se přihlásilo celkem 26 týmů, mezi nimiž bylo deset zahraničních pocházejících ze sedmi různých zemí. Úkolem finalistů soutěže bylo vypracovat návrh na design karoserie i interiéru.

Porotu vítězný návrh zaujal hlavně svojí jednoduchostí a čistým designem. Nové vozy budou mít také jednu zajímavost - při vzájemném míjení na sebe budou mrkat a červenat se. To má symbolizovat Petřín jako místo setkávání.

Nové vozy budou moderní a jejich významným prvkem bude také prosklená střecha.

Nyní Dopravní podnik hl. m. Prahy připraví veřejnou zakázku na nákup nových vozidel. Počítá se, že bude vypsána do konce letošního roku. První cestující by se novou lanovkou mohli svézt v roce 2024.

Vítězné studio již s pražským dopravním podnikem v minulosti spolupracovalo. Výsledkem jeho práce je unikátní tramvaj T3 Coupé.

Zdroj obrázku: DPP

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram