Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Kutil vyrobil přenosný počítač jako ze sci-fi filmů 90. let

22. 02. 2022 - Patrik Vodrážka

Vzhledem k tomu, že v dnešní době převládají tablety, chytré telefony a kapesní počítače typu Steam Deck, přenosné kapesní počítače téměř zcela vymizely. Přesto se občas najdou jedinci, kteří si svůj přenosný počítač vyrobí. Jedním z nich je i Penk Chen, který vyrobil vlastní počítač s názvem Penkesu.

Penkesu je retro-futuristický ultrapřenosný notebook s mechanickou klávesnicí, který by mohl být používaný jako funkční rekvizita ve sci-fi filmu v 90. letech. Jeho výhodou je, že je vyroben z 3D tištěných dílů, a tak si může každý, kdo 3D tiskárnu vlastní, tento notebook vytisknout. Díly jsou spojené panty určenými pro Game Boye Advance SP. Víko ve tvaru škeble je osazeno širokou dotykovou obrazovkou s úhlopříčkou 7,9 palce, která je přes panty propojena kabelem přenášejícím signál HDMI do počítače Rasperry Pi Zero 2 W v základně.

Součástí je i rozhraní USB a Li-ion baterie. Klávesnice se skládá z platformy Arduino s nízkoprofilovými mechanickými spínači Kailh Choc V1, nízkoprofilovými klávesami a další elektronikou. Výsledkem je tak šikovný kapesní počítač, který si může zdatný kutil zreplikovat. Veškeré informace včetně souborů STL pro 3D tisk jsou zveřejněné samotným autorem na GitHubu.

Zdroj fotografie: Github

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram