Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Kam pro čerstvou zeleninu či mléčné výrobky? Máme pro vás několik tipů na farmářské trhy v Praze!

26. 08. 2022 - Vincenc Novák

Kam pro čerstvou zeleninu či mléčné výrobky? Máme pro vás několik tipů na farmářské trhy v Praze! Farmářské trhy se v posledním desetiletí staly oblíbeným cílem Pražanů, a to hlavně těch, kteří vyhledávají čerstvé produkty, u kterých znají jejich původ. Návštěva farmářských trhů je také ideální příležitostí k podpoře lokálních zemědělců, výrobců či podnikatelů. V tomto článku si ukážeme několik tipů na pražské trhy, které rozhodně stojí za návštěvu.

Farmářské trhy na Kulaťáku
Zřejmě jedny z nejoblíbenějších pražských farmářských trhů jsou ty na Vítězném náměstí, zvaném Kulaťák. Konají se každou sobotu v čase mezi 8:00-14:00. Návštěvníci si mohou vybírat z pestré nabídky zemědělských plodin, masa, uzenin či výrobků z mléka. Trhy se konají i v letním období a narazit na nich lze také na tematické dny. Rodiče pak potěší dětský koutek.

Farmářské tržiště Náplavka
Nákup zeleniny přímo u řeky Vltavy s romantickým výhledem na Pražský hrad? Přesně to nabízí farmářské tržiště na Náplavce na Rašínově nábřeží v blízkosti Palackého mostu. Čerstvé farmářské produkty a výrobky od ověřených chovatelů, pěstitelů a výrobců tu lze koupit každou sobotu od února do vánoc mezi 8:00-14:00. Kromě potravin lze narazit také na stánky s přírodní či etickou kosmetikou, květinami nebo ruční autorskou tvorbou. Samozřejmostí je také bohatá gastronomie a živá hudba.

Farmářské trhy na Andělu
Trhy najdeme také na jednom z nejrušnějších pražských přestupních uzlů, a to na smíchovském Andělu. Konají se zde každý pátek a naleznete je přímo před vchodem do metra. Pořídit na trzích lze také čerstvé ovoce či marmelády a med. Těšit se můžete také na sezónní produkty.

Farmářské trhy na Kubánském náměstí
Na trhy lze vyrazit také do jednoho z center Prahy 10 - na Kubánské náměstí. Na “Kubáni“ lze nakoupit zeleninu, ovoce, vajíčka, květiny, mléko, sýry, maso či uzeniny. Farmářské trhy mají otevřeno od února do vánoc každé úterý, čtvrtek a sobotu, v únoru pouze v sobotu. V úterý a ve čtvrtek jsou otevřeny od 8:00 do 16:00, v sobotu mezi 8:00-14:00.

Farmářské trhy Praha - Modřany
Trhy se konají také v Modřanech na Sofijském náměstí, a to každý čtvrtek mezi 9:00 - 17:00. Jsou určeny především pro místní obyvatele a zajímavostí je, že kromě klasického sortimentu na nich můžeme narazit také na nabídku ryb. Zaujaly Vás některé z pražských farmářských trhů? Tak neváhejte a vyražte! Rozhodně
nebude litovat a navíc zažijete atmosféru, jenž se nedá s běžnými supermarkety srovnávat.

Fotka od Mike Goad z Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram