Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Je váš PC dost výkonný pro běh Windows 11? Otestujte jej s novou aplikací od Microsoftu

05. 10. 2021 - Patrik Vodrážka

Windows 11 přinesl mnoho otázek, nicméně mnozí si kladou jednu otázku. Bude můj počítač schopný novou generaci operačního systému utáhnout a poběží bez problému? Microsoft přišel s aktualizovanou verzí aplikace PC Health Check zdarma. Ta se ovšem u starších procesorů může splést.

Aplikaci je možné stáhnout ze stránek společnosti Microsoft. Možnost stáhnutí aplikace není zřejmá, je třeba sjet až úplně dolů a tam je možnost program stáhnout. Aplikace je užitečná i proto, že dokážou odhalit funkce nutné pro Windows 11, které procesory podporují, ale mají je vypnuté v BIOSu. Jedná se například o Secure Boot či TPM 2.0.

Zatímco u novějších aplikací by problém s kompatibilitou být neměl, mohou nastat problémy u starších počítačů, ale to i v případě, že máte dostatečně výkonný procesor, jen staršího data výroby. Řada uživatelů, kteří nový operační systém testovali, neměla v rámci betaverze žádný problém, nicméně aplikace jim napsala, že je jejich PC nedostatečně výkonný.

Na tuto situaci Microsoft upozorňoval již během léta. Starší procesory, které nejsou na seznamu podporovaných, pravděpodobně Windows 11 rozjedou a Microsoft nebude instalaci systému nijak blokovat. Vyhrazuje si však právo odepřít některé aktualizace systému, a to včetně aktualizace zabezpečení.

Zdroj fotografie: Microsoft

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram