Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Jaká je budoucnost metaverza od společnosti Meta?

25. 02. 2022 - Patrik Vodrážka

Jak již víme, společnost Meta (dříve Facebook) vsadila svou budoucnost na virtuální realitu a metaverzum. Není náhodou, že společnost změnila svůj název právě na tento, který dále bude určovat její budoucnost. Již nyní společnost ročně utrácí miliardy za budování hardwaru a softwaru, více než za sociální sítě.

Informací, co všechno se chystá, bylo ještě do nedávna poskromnu. Pak následovala změna jména společnosti a pozornost ulpěla také na sociální VR platformě pro náhlavní soupravu Quest s názvem Horizon Worlds. I samotný zakladatel společnosti Mark Zuckerberg ji označil jako „jádro naší vize metaverza“. Velká míra důležitosti je tedy zřejmá.

Nyní dokonce i víme, jak se projektu Horizon Worlds daří. Produktový ředitel společnosti Chris Cox poskytl informace, že od začátku prosince vzrostla měsíční uživatelská základna desetinásobně, což konkrétně znamená 300 000 uživatelů.

Jedno je ovšem jisté. Na společnost Meta tu nyní bude obrovský tlak ze strany investorů, kteří jsou na rozdíl od společnosti více skeptičtí k úspěšnosti metaverza, navíc společnost Meta se nyní potýká s problémy se svou dceřinou společností Facebook, u které historicky poprvé ubyl počet aktivních uživatelů, což následně vyvolalo propad tržeb o 40 procent a k dalšímu dni o dalších třináct. Jedná se o největší jednodenní ztrátu v historii amerických společností a samotné společnosti Meta hodnota společnosti klesla tak, že již nepatří mezi deset nejhodnotnějších firem světa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram