Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Instagram bude nově v základu soukromý pro uživatele mladší 18 let

04. 08. 2021 - Patrik Vodrážka

Bezpečnost dětí na internetu a sociálních sítích je velkým tématem nejednoho rodiče. Neustále přichází nové způsoby ochrany, aby platformy byly pro děti nezávadné. A nyní přichází další novinka na sociální síti instagram – soukromý účet pro nezletilé uživatele.

Sociální sítě se za mnoho let proměnily. Vzhledem k obrovskému nárustu popularity a širokému okruhu uživatelů po celém světě se proto začalo dbát mnohem více na pravidla a přísnější kontrolování obsahu, toleranci a omezování vulgarit, a také na ochranu dětí, kteří sociální sítě používají každodenně.

Instagram vlastněný Facebookem, který je nyní dostupný legálně od 13 let, přišel s tím, že uživatel, který nebude zletilý, bude mít automaticky nastavený soukromý profil. Ten bude nastaven tak, že jeho obsah nebude moci sledovat kdokoli, ale viditelný bude pouze pro ty, kterým bude povoleno sledování účtu uživatelem. Na ochranu před potencionální hrozbou se snaží Instagram dbát ale i jinak. Profily, které systém vyhodnotí jako rizikové, to znamená účty, které byly například nedávno zablokované či nahlašované mladšími lidmi, se nebudou nezletilým ukazovat v doporučených příspěvcích, Reels, ani v záložce Objevit. Podle Instagramu se tak jedná o další krok k bezpečnějšímu pohybování na sociální síti u nezletilých.

Fotografie od uživatele Pixabay ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram