Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hraní her za volantem? Tesla vydala aktualizaci, která nepřímo umožňuje hrát za jízdy

15. 12. 2021 - Patrik Vodrážka

Tesla je známá svým autopilotem, poloautonomním asistentem řízení, který dokáže rozeznat dopravní značení, jízdní pruhy, překážky v cestě či ostatní vozidla. Jedná se o doplňující prvek, který ale mnozí využívají tak, že nedávají pozor při řízení. Nyní čelí Tesla další kritice.

V režimu Autopilot má řidič povinnost mít stále ruce na volantu a věnovat se řízení, podle nedávné studie je však opak pravdou a řidiči jsou při používání tohoto režimu mnohem méně pozorní. To nepomáhá tomu, že podle zprávy deníku The New York Times společnost vydala novou aktualizaci, která umožnila hrát Solitaire, Sky Force Realoded či The Battle of Polytopia: Moonrise během jízdy.

Tyto hry jsou určeny pouze pro spolujezdce a displej obsahuje varování, že hraní za jízdy je určeno pouze pro spolujezdce, v praxi to však může potvrdit i řidič. Nehledě na fakt, že pozornost řidiče může rozptylovat i hra spolujezdce.

Ještě před několika měsíci Tesla umožňovala hrát hry pouze v případě, že je automobil zaparkovaný. Společnost se ke změně zatím nevyjádřila, ani její generální ředitel Elon Musk.

Fotografie pochází od uživatele Roberto Nickson ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram