Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Harley-Davidson uvede limitovanou edici retro elektrických kol

06. 10. 2021 - Patrik Vodrážka

Zhruba před rokem se objevila zpráva, že jeden z nejslavnějších výrobců motorek Harley-Davidson plánuje vyrábět vlastní elektrická kola v retro designu. Spekulovalo se, jestli jde o skutečný projekt či jen PR akci. Nyní ovšem známe odpověď, na trhu se skutečně objeví.

Elektrická kola se na trhu objeví, rozhodně však nebudou dostupná každému. Jejich počet bude velmi limitovaný, a to jen 650 kusů. Designem model odkazuje na model Serial Number One z roku 1903, který disponoval ikonickým koženým sedlem a bílými pneumatikami.

Motor elektrického kola bude mít výkon 250 W s maximální rychlostí omezenou na 32 km/h. Veškeré kožené prvky – sedlo, potah řídítek – jsou vyráběny ručně, speciálně byly také vytvořeny bílé pláště pneumatik.

Vyrobené kusy budou podle zástupců Harley-Davidson rovnoměrně rozděleny mezi zájemce z USA a Evropy. Cena těchto kol zatím nebyla oznámena, nicméně se dá očekávat, že cena bude nad 10 000 dolarů vzhledem k tomu, že se v nedávné aukci elektrické kolo Mosh/Chopper vydražilo za 14 200 dolarů.

Zdroj: Harley-Davidson

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram