Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Google Play bude v roce 2022 dostupný na systému Windows

28. 12. 2021 - Patrik Vodrážka

Pokud máte rádi mobilní hry a rádi byste některé z nich hráli oficiálně i na počítači, zbystřete. Společnost Google totiž zveřejnila zprávu na předávání cen The Game Awards 2021, že Google Play dorazí na systémy Windows.

Dosud se hráči ke hrám na Google Play mohli dostat oficiálně pouze na zařízeních se systémem Android či ChromeOS. Neoficiálně to lze například prostřednictvím emulátoru BlueStacks, který umožňuje rozběhnout Android aplikace i na Windows a macOS zařízení. Minimálně u Windows uživatelů to již třeba ale nebude, neboť bude oficiální cesta od samotného Google.

„Hráči budou moci pro přístup ke svým oblíbeným hrám na Google Play použít více zařízení. Budou moci plynule přecházet mezi telefonem, tabletem, Chromebookem a brzy i počítači se systémem Windows,“ uvedl v tiskové zprávě Greg Hartrell, produktový ředitel pro hry na Android a Google Play.

V aktuální chvíli nemáme více podrobností, například o kompatibilitě aktuálních ovladačů, ani přesné datum, kdy bude funkce k dispozici.

Tato fotografie pochází od uživatele RODNAE Productions ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram