Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Dopravní podnik vymění rozhlas v metru. Slibuje si lepší srozumitelnost hlášení

31. 08. 2022 - Daniel Kapek

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) se rozhodl zlepšit hlášení ve vozech metra. Vypsal veřejnou zakázku na výměnu rozhlasu v obou typech souprav. Problém současného systému je jeho technická zastaralost. Malá kapacita paměti a zastaralost zařízení neumožňuje přidat další hlášení v dostatečné kvalitě. Ve finále tak každé hlášení muselo projít značnou kompresí, která způsobila pokles kvality finálního zvuku. Modernizace by umožnila zlepšit kvalitu a srozumitelnost zvukového výstupu a další navýšení kapacity systému.

Zakázka s předpokládanou hodnotou 35 milionů korun je vypsána formou design & build. Vítěz, kterého chce DPP vyhlásit do konce roku, bude mít za úkol výměnu vymyslet i zrealizovat. Výměna by probíhala v následujících dvou letech.

DPP stále neví, jestli nechá modernizovat všech 93 souprav 81-71M, neboť kalkuluje s přechodem linky C na automatický provoz, ke kterému by mělo dojít ještě před zahájením provozu na lince D. Pokud k tomu dojde, budou vlaky M1 přesunuty z linky C na linku B. Nejstarší soupravy 81-71M by pak byly vyřazeny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram