Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Dopravní podnik vybírá nový hlas pro povrchovou dopravu, o němž můžete rozhodnout i vy

01. 06. 2022 - Daniel Kapek

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) ve spolupráci s ROPIDem, IDSK a Prahou vybírá nový hlas pro pražskou dopravu. Vítěz ankety postupně nahradí zhruba deset tisíc nahrávek.

Anketa se koná na webových stránkách DPP. Lze hlasovat pouze jednou, pro jeden ze čtyř hlasů, které byly vybrány odbornou komisí. V anketě jsou rovnoměrně zastoupeny jak mužské, tak i ženské hlasy. Hlasovat lze do půlnoci 19. června.

Výměna hlasu se však netýká ani jedné linky metra, neboť má každá linka svůj originální. V metru A slýchají cestující Světlanu Lavičkovou, v metru B Evu Jurinovou a na lince C Tomáše Černého. V autobusech a tramvajích jsou Pražané zvyklí na hlas Dagmar Hazdrové, která hlásí zastávky už od 90. let.

Letos získá paní Hazdrová čestné občanství hlavního města nejen za více než 20 let hlášení pražských zastávek, ale i za hrdinské činy při okupaci v roce 1968, kdy vysílala bez přestávky 52 hodin v rozhlase.

DPP vybírá nový hlas už přes dva roky

Výběr nového hlasu pro pražskou dopravu začal na přelomu let 2019 a 2020. Kvůli pandemii Covidu-19 musel být celý proces odložen do doby, než se MHD vrátí do normálu.

Osloveny byly desítky profesionálních moderátorů či herců, jejichž hlasy by se hodily do provozu MHD. Jejich nahrávky pak DPP společně s ROPIDem a hlavním městem otestoval v simulovaných podmínkách běžného provozu. Do finále se nakonec dostaly jen čtyři hlasy, které splňovaly nejen požadavky správné výslovnosti. Jejich identita je však veřejnosti neznámá. V anketě jsou uvedeny pouze jako Hlas 1, Hlas 2 atd. Jména finalistů budou odhalena až po skončení ankety, aby jména neovlivňovala hlasování. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram