Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Dopravní podnik věnuje Charkovu dvacet tramvají

12. 10. 2022 - Daniel Kapek

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) věnuje na žádost Charkovského starosty Igora Těrechova 20 vyřazených tramvají.

DPP věnuje celkem 15 tramvají typu T6A5 a pět typu T3SUCS. Tyto tramvaje byly vyřazeny v červnu loňského roku. Vozidla v hodnotě necelých sedmi milionů korun poskytne DPP prostřednictvím organizace Člověk v Tísni.

Součástí daru je i uhrazení nákladů na nakládku a kamionovou dopravu. Veškeré celní formality zajišťuje charkovský dopravní podnik.

Darovaná vozidla nejsou pro Ukrajince ničím neznámým. Charkovská tramvajová síť je postavená z velké části na Českých tramvajích T3 a T6, které dříve charkovský dopravní podnik od DPP kupoval. Po napadení Ukrajiny DPP oznámil, že na Ukrajinu pošle další tramvaje zdarma, až to bezpečnostní situace dovolí.

Vozy, které už v Praze nemohou sloužit cestujícím, najdou potřebné využití jinde. Na Ukrajině bylo mnoho vozů tramvají i autobusů zcela zdevastováno kvůli invazi nezvaného ruského diktátora. Podporujeme tak rekonstrukci
ukrajinských měst, aby se váleční uprchlíci mohli co nejdříve vrátit zpět do svých domovů,
“ uvedl primátor Prahy Zdeněk Hřib.

DPP věnuje i dva autobusy

Součástí daru jsou i dva autobusy pro západoukrajinské město Chmelnyckyj. Jedná se o autobus Karosa B951 a kloubový Irisbus Citelis 18M.

Zdroj obrázku: Obrázek od uživatele Pixaline ze služby Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram