Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Dopravní podnik uzavřel smlouvu na nové trolejbusy na letiště. Budou českým unikátem

02. 03. 2022 - Daniel Kapek

Linka 119 je jedna z mnoha, které se dopravní podnik rozhodl elektrifikovat. V souvislosti s elektrifikací vznikne téměř dvanáct kilometrů trolejí. Troleje budou mezi Veleslavínským nádražím a Terminálem 3, tedy na zhruba polovině trasy.

Vzniknou také čtyři měnírny. Jedna na konečné Nádraží Veleslavín, druhá na Letišti. Třetí měnírna Dědina bude společná pro novou linku 59 a připravovanou tramvajovou trať na Dědinu. Poslední a největší měnírna se bude nacházet v Řepských garážích. Bude využita nejen trolejbusy pro linku 59, ale i pro linky 52 a 53.

Stavba trolejbusové trati za 300 milionů má začít na přelomu let 2022 a 2023. Díky tomu získá letiště nejen kapacitnější spojení s centrem, ale i bezemisní a tichou dopravu, která uleví rušné evropské ulici.

První linka v republice s tříčlánkovými trolejbusy

Vítězem soutěže na dodání trolejbusů pro linku 59 se stalo sdružení Škoda Transporation a Solaris Bus & Coach. Již podepsaná smlouva v hodnotě 623 milionů korun zajistí dopravnímu podniku 20 velkokapacitních trolejbusů. Vozidla vycházejí z modelu Solaris Trollino 24.

Nové trolejbusy se na lince objeví od roku 2023. Není však vyloučeno, že se v rámci zkušebního provozu objeví dočasně i na lince 58. Do hlavního města by poslední trolejbus měl dorazit do poloviny února 2024.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram