Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Dopravní podnik má povolení pro stavbu tramvajové trati do Slivence. Po části se cestující svezou již v dubnu.

29. 03. 2022 - Daniel Kapek

Výstavba tramvajové trati do Slivence je rozdělena na dvě etapy. První etapa za 169 milionů korun zahrnuje výstavbu kilometru kolejí z Barrandovské smyčky do Holyně.

Tramvajová trať Barrandov – Slivenec se oficiálně staví už dva roky. V červnu 2020 byla provedena úprava smyčky na Barrandově. Jednalo se rozvětvení ve směru připravované tratě. Práce za necelých 42 milionů provedla společnost Eurovia.

Nová trať bude pokračovat podél Werichovy ulice a v místech plánovaného náměstí Olgy Scheinpflugové vznikne první nová zastávka s názvem Kaskády. Odtud trať povede podél nově budované zástavby do prozatímní konečné zastávky Holyně. Jelikož se smyčka plánuje až ve Slivenci, vznikne zde provizorní úvrať pro obousměrné tramvaje.

V současné době připravuje dopravní podnik veřejnou soutěž na zhotovitele druhé etapy, kterou chce vyhlásit o letních prázdninách. Druhá etapa počítá se smyčkou Slivenec o kapacitě až 10 tramvají typu 15t, párem zastávek situovaných v obratišti a sociálním zařízením. Magistrát hlavního města zároveň prověřuje možnost výstavby parkoviště P+R v blízkosti zastávky.

Zdroj fotografie: MČ Praha 5

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram