Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Dopravní podnik hl. m. Prahy dostal pokutu 200 tisíc korun

07. 04. 2022 - Daniel Kapek

Podle úřadu na ochranu hospodářské soutěže (ÚHOS) porušil Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) při loňském tendru na úklid zastávek zákon. Antimonopolní úřad proto uložil dopravnímu podniku pokutu 200 tisíc korun. Rozhodnutí se stalo pravomocným, protože DPP nepodal rozklad.

Podstatou sporu se staly odpadkové koše, resp. jejich obsluha. Podle ÚHOS popsal DPP nepřesně položky „obsluha košů – vysypávání a likvidace odpadu“ a „likvidace odpadu“. Zájemci o zakázku si položky vysvětlili různě a někteří je nacenili duplicitně.

Jde o zakázky na obou březích Vltavy, které dostaly Pražské služby s celkovou cenou 44 milionů. O obě části zakázky projevilo zájem sedm firem.

„Zadavatel v uvedeném zadávacím řízení postupoval v rozporu se zásadou transparentnosti, pod niž spadají požadavky na jednoznačnost, konkrétnost a přesnost zadávací dokumentace,“ uvedl ÚOHS.

ÚOHS tvrdí, že DPP nesplnil zásady transparentnosti, pod které spadají požadavky na jednoznačnost, konkrétnost a přesnost zadávací dokumentace. Vzhledem k tomu, že již byla zakázka zadána, nemohl ÚOHS nezákonný postup zadavatele napravit. Uložil proto pokutu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram