Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Čtyři nové stanice pražského metra mají mobilní signál. Do konce roku jich přibude dalších deset

16. 07. 2021 - Daniel Kapek

Cestující v pražském metru mohou nově využívat mobilní signál ve stanicích Kobylisy, Vysočanská, Kolbenova a Hloubětín. Pokryto je tak už 50 z 61 stanic metra.

Dopravní podnik hl. města Prahy začal pokrývat metro signálem v roce 2018. První stanice byly na nejnovějším úseku metra na trase A. Spolupracuje přitom se společností CETIN a konsorciem mobilních operátorů.

„Poslední bude stanice Jiřího z Poděbrad, kde signál LTE a 5G zavedeme po dokončení chystané modernizace stanice,“ uvedl mluvčí Dopravního podniku hl. města Prahy Daniel Šabík. Kompletní modernizace stanice Jiřího z Poděbrad za 1,3 miliardy korun začne v příštích týdnech a potrvá dva a půl roku.

Pokrytí tunelů spočívá v instalaci přibližně pět centimetrů tlustého kabelu, který se postupně rozvádí v celé síti metra. Práce probíhají vždy až po ukončení provozu, tedy maximálně čtyři hodiny denně. Na výstavbu sítě v jedné stanici je přitom zapotřebí alespoň 50 hodin. Pokrytí tunelu mezi dvěma stanicemi v obou směrech tak zabere kolem dvou měsíců.

Foto: tram-bus.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram