Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Českou antivirovou společnost Avast kupuje NortonLifeLock

20. 08. 2021 - Patrik Vodrážka

Česká antivirová společnost Avast, založená již v roce 1988, která je druhou největší antivirovou firmou na světě, bude převzata americkou společností NortonLifeLock. Má se tak stát do roku 2022, výsledkem spojení má být vznik společnosti se sídlem jak v České republice Praze, tak i v Tempe v americké Arizoně.

Transakce za odkoupení jedné z největších českých softwarových společností činí 8,6 miliardy dolarů, což je v přepočtu přibližně 186,3 miliard korun. První zmínky o možném odkupu se objevily již v červenci. Vedení společnosti bude sídlit jako doposud v Praze, tým se nyní ovšem rozšíří o tým v Tempe v Arizoně, kde sídlí právě společnost NortonLifeLock.

Tržní hodnota NortonLifeLock činí zhruba 16 miliard dolarů, spojením s Avastem tak naroste tržní hodnota přibližně o třetinu. Mezi nejznámější značky, které firma spravuje, patří antivirový software Norton.

Avast je jednou z nejstarších českých značek spojených s výpočetní technologií, od devadesátých let se jedná o nadnárodní společnost, akcie firmy se obchodují na pražské a londýnské burze. Podle oficiálních dat používá služby Avastu na mobilních i počítačových zařízení více než 435 milionů uživatelů po celém světě. Má více jak 1700 zaměstnanců, z toho většinu z ČR.

Fotografie od uživatele Pixabay ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram