Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Bitcoin bude oficiálním platidlem v první zemi

02. 09. 2021 - Patrik Vodrážka

V červnu přišel prezident středoamerického Salvadoru Nayib Bukele s návrhem, aby Salvador přijal bitcoin jako oficiální národní měnu. A stát se tak má již příští měsíc.  Schváleny budou jako oficiální platidlo již v úterý 7. září.

Prezident si slibuje od zavedení bitcoinu jako oficiálního platidla hlavně to, že si budou moci Salvadorci žijící v zahraničí snadněji posílat peníze zpět do vlasti. Tamní ekonomika je na penězích ze zahraničí v podstatě závislá, tvoří 22 % HDP země.

Podle Bukeleho bitcoiny představují cestu pro vytvoření nových pracovních míst a pomoc lidem s finančním začleněním do legální ekonomiky. Podle něj totiž také 70 procent obyvatel nemá bankovní účet a pracuje načerno.

Vzhledem k popularitě kryptoměny si také slibuje nové investiční pobídky od fanoušků kryptoměn.

Bitcoin v květnu zažil propad po udělení sankcí Čínou, a také po sdělení Elona Muska, který prohlásil, že je bitcoin neekologický a Tesla ho nebude přijímat. Bitcoin se nyní ovšem znovu vzpamatovává a dokonce jeho hodnota vystřelila opět nad 1 milion korun.

Fotografie od uživatel Worldspectrum ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram