Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Aplikace VímTo oživí vaši výuku. Ve škole pomůže zapojit i žáky, kteří zůstávají doma

18. 05. 2021 - Pražský inovační institut

Distanční výuka byla pro děti v mnoha ohledech velmi náročná. Některé děti se při ní těžko dostávaly ke slovu, neustálé zapínání a vypínání mikrofonů zpomalovalo a narušovalo tempo výuky. To přimělo plzeňskou učitelku Miloslavu Schnebergerovou k zamyšlení a společně s otcem jednoho z jejich žáků, programátorem Ladislavem Kafkou, vymysleli doplněk k výukovým platformám. Tak vznikla originální česká aplikace pro online výuku nazvaná VímTo.

Učitel má díky nástroji přehled, kdo a jak se při výuce na dálku zapojuje, může zadávat kvízy, posílat zprávu všem najednou nebo rozdělit děti do týmů a zadat jim společnou práci na projektech. Díky ní se tak mohou do výuky zapojit klidně všechny děti najednou a nemusí se navzájem překřikovat. 

„Naše děti to velmi baví, zapojují se do výuky mnohem více, než dříve a využíváme tuto aplikaci také v prezenční výuce. Pozitivní hlasy máme i od učitelů, kteří naši aplikaci používají,“ říká Miloslava Schnebergerová. Ta vyučuje na malé škole v Plzni. Na té vylepšení k výukovým platformám používají všichni kolegové z 1. stupně. 

Prozatím se k využívání přihlásilo téměř 900 učitelů z celé republiky, pravidelně ji ve výuce zařazuje asi třetina z nich. Aplikace je pro začátek zdarma, po zkušebním období se cena odvíjí podle toho, zda ji využívá jedna třída, nebo celá škola. Ale jak potvrdila paní učitelka Schnebergerová, chtějí vyjít vstříc všem a domluva na úpravě ceny je možná podle možností škol. Školy mohou také využít na financování dotací v rámci rozpočtu na realizaci školních šablon Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

I když online výuka na mnoha základních školách zcela skončila, škola paní učitelky Schnebergerové díky ní zapojuje do výuky i žáky, kteří z různých důvodů zatím do škol docházet nemohou. A používají ji díky tabletům a počítačům v počítačové učebně i žáci ve třídě k výuce všech předmětů, k testování i k didaktickým hrám při skupinové práci. 

Společně s vývojářem aplikace Ladislavem Kafkou současně také testují využití pro maturanty a středoškoláky, zapojit do výuky by ji mohli v budoucnu také studenti vysokých škol. V aplikaci najdou učitelé také nástroje na výuku cizího jazyka.

Více informací naleznete na stránkách VímTo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram