Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zuzana Čaputová navštívila Univerzitu Karlovu. Debatovala se studenty a převzala zlatou pamětní medaili

19. 11. 2023 - Vincenc Novák

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová ve čtvrtek 16. listopadu při příležitosti oslav výročí sametové revoluce navštívila Univerzitu Karlovu. Na Filozofické fakultě se zúčastnila diskuze se studentkami a studenty na téma výzev demokracie. Z rukou rektorky pak převzala zlatou pamětní medaili.

Čaputová Prahu letos navštívila naposledy v prezidentské funkci. Rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková se při té příležitosti rozhodla slovenskou prezidentku vyznamenat zlatou pamětní medailí, která bývá udělována nejen členům akademické obce, ale také osobnostem, které významným dílem přispěly k rozvoji univerzity či vědy, vzdělanosti nebo akademických svobod.

Zdroj: Univerzita Karlova

"Ráda bych na tomto místě a v této chvíli vyjádřila, jak moc si vážím vzájemných vztahů mezi Českou a Slovenskou republikou a jak velmi oceňuji práci a počiny, postoje a hodnoty, které paní prezidentka Zuzana Čaputová představuje. Naše národy k sobě měly vždy blízko a jsem velmi ráda, že můžeme v této tradici přátelství a spolupráce pokračovat, a i takovými počiny, jako byla dnešní debata, je i nadále upevňovat. I proto je tato medaile nyní paní prezidentce Čaputové udělena mimo jiné za významné zásluhy o rozvoj vzájemných vztahů mezi Českou republikou a Slovenskou republikou,“ uvedla rektorka UK.

Diskuzi v s prezidentkou v Modré posluchárně uspořádali spolu s vedením univerzity také zástupci Politologického klubu UK. Moderování se ujali doktorandka Právnické fakulty a reportérka týdeníku Respekt Andrea Procházková a student Politologie a mezinárodních vztahů na Fakultě sociálních věd UK Ondřej Huth.

Zdroj: Univerzita Karlova

Zdroj: Univerzita Karlova

Zdroj úvodního obrázku: Univerzita Karlova / Propagační materiál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram