Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zajímavé letní akce, které byste neměli propásnout

13. 07. 2023 - Šimon Hauser

Léto je ideální čas pro zábavu, relaxaci a objevování nových míst. Pokud hledáte inspiraci, kam se vydat nebo co podniknout, máme pro vás několik tipů na zajímavé akce, které se konají v létě po celé České republice.

Festivaly

Pokud jste milovníky hudby a festivalové atmosféry, máte na výběr z mnoha možností. Můžete si užít tradiční i netradiční festivaly různých žánrů a stylů. Například:

Výstavy

Pokud chcete obdivovat umělecká díla nebo se dozvědět něco nového, můžete navštívit některou z mnoha zajímavých výstav, které se budou konat po celém Česku. Například:

  • Eliška Rejčka: Dar středověku je výstava věnovaná královně Elišce Rejčce a zmizelým gotickým rukopisům. Poprvé po 240 letech bude v Česku k vidění ojedinělý soubor rukopisů, které nechala Eliška Rejčka pořídit a věnovala je klášteru cisterciaček na Starém Brně. Výstava probíhá od 1.6. do 20.8. na Špilberku1.
  • Sochy z písku jsou výstavy soch z mořského písku, které můžete obdivovat na různých místech Česka. Letos není výstava inspirovaná jediným tématem, ale sochaři dostali prostor k volné tvorbě. Můžete je vidět například v Lednici od 1.5. do 29.10.1 nebo na Pustevnách od 24.6. do 31.8.1.
  • Rudolf II. ožívá je multimediální výstava, která přibližuje život a dílo jednoho z nejvýznamnějších českých králů a římských císařů. Výstava se koná od 1.7. do 30.8. na zámku Kravaře1.

Slavnosti

Pokud chcete zažít něco tradičního, veselého a barevného, můžete se zúčastnit některé z mnoha slavností, které se budou konat po celém Česku. Například:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram