Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zapojte se do soutěže a vyhrajte bezplatnou měsíční vlakovou jízdenku s DiscoverEU!

15. 04. 2024 - Aneta Havránková

Evropa je plná dobrodružství a nezapomenutelných zážitků, a teď máte šanci je objevit jako nikdy předtím. DiscoverEU, iniciativa Evropské komise, vám nabízí možnost vyhrát bezplatnou vlakovou jízdenku a cestovat po kontinentu až 30 dní. Soutěž je otevřená pro mladé lidi narozené od 1. července 2005 do 30. června 2006. Můžete soutěžit jako jednotlivci nebo ve skupinkách až po čtyřech lidech. Ale pozor, soutěž probíhá jen od 16. do 30. dubna.

Co je třeba udělat? Stačí vyplnit krátký kvíz na Evropském portálu pro mládež a správně zodpovědět soutěžní otázky. Tyto otázky se zaměřují na všeobecné znalosti o Evropské unii, její politické priority a iniciativy pro mladé lidi. Výherci budou o svém úspěchu informováni e-mailem do několika týdnů po vyplnění kvízu. Ale i když hned nevyhrajete, nezoufejte! Budete zařazeni na seznam náhradníků a můžete získat jízdenku, pokud se uvolní místo.

Co je pro výhru potřeba udělat?

V přihlášce kromě základních osobních údajů odpovídáte také na pět kvízových otázek zaměřených na Evropskou unii a program samotný. Kromě toho budete vyzváni k odhadu jedné statistické otázky. Po odeslání přihlášky zbývá pouze čekat na rozhodnutí o výběru. Během května obdržíte e-mail s informací a v případě, že vaše přihláška nebude úspěšná, budete zařazeni na rezervní seznam. Pokud se některý z účastníků rozhodne od programu ustoupit, budou místa doplňována právě z rezervního seznamu.

DiscoverEU je navíc příležitostí pro jednotlivé státy přilákat mladé cestovatele k návštěvě a ukázat svoji zemi jako ideální turistickou destinaci. Celé to není jen o bezplatné jízdence, je to zejména zážitek. Tato iniciativa byla spuštěna v roce 2018 a umožňuje tisícům mladých lidí zažít vlakové dobrodružství a cestovat udržitelně po Evropě.

Je to skvělá příležitost poznat krásy a rozmanitost Evropy a navíc se seznámit se zahraničními vrstevníky. Ať už máte chuť na romantickou cestu přes italské vinice, dobrodružství v severních norských fjordech nebo objevování historie v pražských uličkách, s DiscoverEU můžete vyrazit tam, kam vás srdce zavolá.

Nezapomeňte se také připojit k aktivní komunitě #DiscoverEU Official na Facebooku, kde můžete hledat spolucestující nebo získat užitečné tipy od ostatních členů. Pokud potřebujete inspiraci nebo praktické informace, mrkněte na nejčastější dotazy ohledně DiscoverEU nebo se podívejte na mapu MeetUpů, kde se setkávají cestovatelé DiscoverEU z celé Evropy.

Zdroj: DZS

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram