Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zájem o program Erasmus+ se na Univerzitě Karlově stále zvyšuje

20. 04. 2024 - Michaela Kratochvílová

Program Erasmus+ na Univerzitě Karlově je pro studenty tou nejoblíbenější možností studia v zahraničí. Důvodem je zejména snadný administrativní proces, dostupné stipendium a širokou nabídku partnerských univerzit. Univerzita Karlova spolupracuje s téměř 800 univerzitami a má kolem 3 200 bilaterálních dohod v různých oborech. Pavel Knap z Evropské kanceláře zdůrazňuje, že od roku 1999 prošlo programem Erasmus+ na Univerzitě Karlově přibližně 50 000 studentů.

Zájem o Erasmus+ mezi studenty UK roste, přičemž počet vyjíždějících studentů dokonce přesahuje úroveň před pandemií covidu. V roce 2023/24 vyjelo do zahraničí přes 1 500 studentů. Partnerskými univerzitami, kam nejčastěji míří studenti, jsou univerzity v Coimbře, Lublani, Sorbonně, Heidelbergu, Kodani, Helsinkách, Vídni a Lovani.

Aliance 4EU+ spojuje osm evropských univerzit s cílem dosáhnout excelence ve výzkumu, výuce a administrativě. Mobilita mezi Univerzitou Karlovou a aliančními partnery významně narostla od roku 2018.

Mezi fakultami UK nejvíce studentů vysílá Fakulta sociálních věd, následovaná Filozofickou fakultou. Studenti si chválí vztahy s profesory a akademické prostředí.

Zahraniční studenti vyjíždějí na Univerzitu Karlovu v čím dál větším počtu. Na akademický rok 2023/24 přijelo přes 2 000 studentů, kteří oceňují pověst univerzity, širokou nabídku anglicky vedených předmětů a geografické umístění. Nejvíce zahraničních studentů k nám přijíždí z Německa, Francie, Španělska, Itálie a Portugalska.

Zdroj: UK Forum

Zdroj úvodního obrázku: Univerzita Karlova / Propagační materiál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram