Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zahraniční studenty Česko láká kvalitou vzdělávání i života

07. 05. 2024 - Redakce

Podle průzkumu Domu zahraniční spolupráce (DZS) je pro zahraniční studenty Česká republika atraktivním studijním cílem díky vysoké kvalitě vzdělání, kterou nabízí. Zahraniční studenty přitahují nejen obecná kvalita, ale i specifické studijní programy a jazyková a kulturní blízkost.

Počet zahraničních studentů v tuzemsku neustále roste. V roce 2022 představovali 18 procent z celkového počtu 304 500 studentů. Průzkum ukázal, že devět z deseti z nich hodnotí svůj studijní program v Česku jako kvalitní. Většina z těchto studentů preferuje studium v češtině, největší podíl z nich pochází ze Slovenska, Ukrajiny a Ruska.

Přestože se proces získávání víz pro studium postupně zjednodušuje, stále je vnímán mnohými studenty jako administrativně a časově náročný. Významná část zahraničních absolventů zůstává v Česku po ukončení studia kvůli pracovním příležitostem.

Zahraniční studenti také přinášejí do českých škol nové pohledy a zkušenosti, což podle odborníků dále posiluje kvalitu vzdělávání a přispívá k mezinárodnímu dialogu a porozumění.

Kompletní závěry průzkumu najdete zde.

Autorem článku je Dante Makaš.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram