Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Web Praha školská má své logo. Studentskou soutěž o jeho podobu vyhrál student Mikuláš Beck

25. 11. 2021 - Pražský inovační institut

Vítězem studentské soutěže o nejlepší návrh loga pro web Praha školská se stal Mikuláš Beck, student architektury na Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Portál Praha školská vznikl loni v listopadu, informuje o vzdělávání v metropoli a jejím okolí. Autor vítězného návrhu získá od Magistrátu hl. města Prahy odměnu deset tisíc korun. Vítěz a finalisté soutěže byli dnes vyhlášeni v rámci online zahájení veletrhu Schola Pragensis 2021.

Soutěže se zúčastnilo 24 studentů a odborná porota vybrala čtyři postupující do finále. K dalším finalistům, kteří byli dnes oceněni knihou, patří Matěj Krejčík z Vysoké školy kreativní komunikace, Lucie Nováková z Vyšší odborné školy informačních studií a Filip Souček ze Smíchovské průmyslové školy a gymnázia.

„Návrh studenta Mikuláše Becka zaujal všechny členy poroty neotřelým nápadem. Vybrat vítěze ale nebylo lehké, je potřeba vyzdvihnut všechny čtyři finalisty a jejich návrhy, myslím, že je čeká v oboru grafiky skvělá profesní budoucnost. Spolupráce se studenty je pro Prahu školskou zásadní a jsem velmi rád, jak se tato soutěž vydařila a my můžeme veřejnosti představit nové logo, které, jak věřím, obstojí i u expertních kritiků z oblasti grafického designu,” uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast školství Vít Šimral.

Soutěže se mohli zúčastnit všichni žáci a studenti, kteří v době vyhlášení soutěže navštěvovali základní, střední nebo vyšší odbornou školu. Jedenáctičlennou porotu tvořili zástupci pražského magistrátu, Pražského inovačního institutu a Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia. Odborným garantem soutěže je grafik Petr Hanousek ze studia Haanya Design.

"Vybrané logo a s ním spojená vizuální identita vynikla mezi návrhy nápaditostí grafické zkratky a čistotou. Proměnlivý piktogram, symbolizující otevřenou knihu jako symbol vzdělání a věže jako symbol Prahy, nabízí navíc nepřeberné množství aplikací. Idea, jednoduchost a výstižnost jsou ostatně základními vlastnostmi kvalitní grafické prezentace značky - vítězný návrh Mikuláše Becka takové požadavky beze zbytku splnil,” dodal grafik Petr Hanousek.

Web Praha školská spravuje Pražský inovační institut, technický provoz zajišťuje Smíchovská střední průmyslová škola ve spolupráci s MHMP. Stálou redakci tvoří tým s novinářskými zkušenostmi a externě do ní přispívají kromě učitelů i žáci několika pražských středních a vysokých škol, a to do speciální sekce Studentské zpravodajství. 

Praha školská začala fungovat ke konci loňského roku v rámci 25. ročníku veletrhu Schola Pragensis Online 2020, který se loni v listopadu poprvé v historii uskutečnil online. Na internetové stránce www.prahaskolska.eu od té doby najdou žáci, jejich rodiče i učitelé a ředitelé škol zajímavosti a aktuality z oblasti školství. Koncem tohoto roku by se zde měly sdružit i všechny informace z původního magistrátního webu, které využívá zejména pedagogická obec a školy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram