Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Vznikl Národní konvent o vzdělávání

22. 06. 2023 - Vincenc Novák

Ministr školství Mikuláš Bek /STAN/ se rozhodl zřídit Národní konvent o vzdělávání, jehož cílem je propojit odborníky s veřejností a umožnit jim podílet se na změnách, které českou vzdělávací politiku čekají.

První jednání konventu se uskuteční již v pátek 23. června v prostorách Senátu Parlamentu České republiky. Mezi tématy, o kterých se na prvním setkání bude mluvit, patří prostupnost a kapacity vzdělávacího systému, profesní vzdělávání či vstupy na trh práce.

V čele Konventu stojí tříčlenné předsednictvo, jehož členy jsou místopředseda Senátu Jiří Drahoš /nestr./, senátor Jiří Růžička /nestr./ a ministr školství Mikuláš Bek /STAN/. Členové konventu jsou jmenováni ministrem školství z řad významných institucí. Jedná se ale také o významné osobnosti, které se oblasti školství dlouhodobě věnují.

Je jisté, že změny, které český vzdělávací systém potřebuje, přesahují funkční období současné vlády. S cílem hledat řešení pro dlouhodobější horizont proto bude v Konventu zastoupení odborníci napříč názorovým i politickým spektrem,“ říká Mikuláš Bek. 

Schůzky Konventu se budou konat každý měsíc na půdě Senátu PČR a jeho jednání bude možné sledovat online. Veřejnost bude mít také možnost podávat komentáře a podněty, a to prostřednictvím speciálního formuláře na webu Konventu.

Zdroj: MŠMT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram