Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Vybírejte si střední školu i podle veřejně dostupných dat

13. 01. 2021 - Pražský inovační institut

Další výstava středních škol se pro pražské žáky uskuteční 14. ledna na portále BurzaŠkol.Online. Uchazeči o studium si budou moci prohlédnout všechny školy a jejich obory na území hlavního města Prahy a některé další.

Na webu Praha školská se můžete propojit i s veletrhem Schola Pragensis, který nabízí online přehledy a prezentace středních škol a vyhledat v mapě, kde se nacházejí. Součástí webu jsou i videa a podcasty, které točí studenti s odborníky z oblasti vzdělávání.

BurzaŠkol.Online propojí 14. ledna uchazeče se registrovanými školami  v čase 8:00-12:00 a 18:00-21:00 pomocí on-line konferencí (Teams/Meets/…). Žáci se jich budou moct na cokoliv se jich zeptat. Ostatním budou moci alespoň zanechat zprávu pro pozdější kontaktování. 

Na portále BurzyŠkol naleznete také inspekční zprávy škol a u maturitních oborů výsledky u státní maturity za posledních 5 let. Do 14-ti dnů by se měly u škol začít zobrazovat i úspěchy v nejdůležitějších soutěžích podporovaných MŠMT. Zájemci a jejich rodiče získají další pohled na školu založený na veřejně dostupných datech, který jim může ve správné volbě školy pomoci.

Portál BurzaŠkol.Online vznikl původně jako maturitní projekt Vítka Falty a Matěje Půhoného, dvou studentů Střední školy informatiky a ekonomie DELTA v Pardubicích. Za první tři měsíce se do portálu registrovalo přes 450 středních škol – více než třetina všech škol v ČR. V současné době se portál zaměřuje na agregaci veřejně dostupných dat o školách, které by usnadnily zájemcům a jejich rodičům informované rozhodnutí o výběru školy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram