Cookie Consent by Free Privacy Policy website

VŠE snižuje ceny kolejného. Studenti obdrží zpět přeplatky

13. 03. 2023 - Vincenc Novák

Správa účelových zařízení VŠE reaguje na snižující se ceny energií. Ceny kolejného se vrací zpět k fixní částce.

Peněženky studentů VŠE doznají citelné úlevy. Již od 1. ledna 2023 byla tamní cena kolejného stanovena opět fixní částkou, která by měla pokrýt i zvýšení ceny plynu, vodného a stočného a dodávek tepla v letošním roce.

Od 1. října loňského roku bylo kolejné stanoveno rozděleno na fixní a variabilní složku. Druhá jmenovaná odpovídala skutečným nákladům na spotřebu plynu a byla stanovena na 55 Kč za lůžkoden. Na koleji Jarov II. tato částka činila 27 Kč / lůžkoden, neboť tamní náklady jsou počítány dle skutečné spotřeby.

Zúčtování variabilní složky kolejného proběhlo ve druhém lednovém týdnu a skutečné náklady na spotřebu plynu byly ve výši 27,15 Kč včetně DPH. Studentům byl vrácen přeplatek ve výši 27,85 Kč. Částku studenti obdrželi do jejich hlavního konta v ubytovacím systému ISKAM.

SÚŽ VŠE musela ke zvýšení ceny kolejného přistoupit v říjnu loňského roku. Tehdy s ohledem na velmi špatné prognózy ohledně dodávek zemního plynu do České republiky změnila většina dodavatelů cenové podmínky dodávek, resp. výší měsíčních záloh na spotřebu plynu. To se nevyhnulo ani dodavateli plynu pro SÚŽ VŠE.

Zdroj: VŠE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram