Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Vláda povolila volnočasové aktivity dětí v sedmi krajích s příznivou epidemickou situací

04. 05. 2021 - Pražský inovační institut

Od úterý 4. května se po dlouhé době obnovují i volnočasové aktivity dětí, oznámila vláda v pondělí 3. května na tiskové konferenci. Povoleny budou prozatím pouze venku, v maximálním počtu dvaceti účastníků. Obnovení těchto aktivit se v tuto chvíli týká pouze krajů, kde epidemická situace umožnila fungování mateřských škol a prvních a druhých stupňů základních škol, tedy Prahy, Středočeského, Královéhradeckého, Plzeňského, Karlovarského, Libereckého a Pardubického kraje. Děti se mohou potkávat ve střediscích volného času a v základních uměleckých školách, při konzultacích vevnitř to mohou být skupiny tří dětí, ve venkovních prostorách až dvaceti dětí.

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger na tiskové konferenci po jednání vlády také řekl, že u ostatních volnočasových aktivit dětí platí stejné podmínky jako při jiných skupinových aktivitách, tedy setkání až dvaceti dětí venku, na každého účastníka musí připadat plocha 15 metrů čtverečních a musí mít negativní test na koronavirus.

Povolení volnočasových aktivit netrpělivě vyhlíželi také čeští skauti, kterých je v České republice více než 68 tisíc.

„Skautští vedoucí dostanou v úterý obvyklými cestami podrobné doporučení k postupu od vedení Junák – český skaut. Stejně jako doposud budeme i při znovuotevírání skautské činnosti postupovat s důrazem na bezpečnost našich členek i členů a jejich blízkých,“ uvedli zástupci organizace krátce po pondělní tiskové konferenci vlády na facebookovém profilu.

Na děti se těší i v domech dětí a mládeže. „Nyní se snad blýská na lepší časy a od zítra můžeme opětovně spustit prezenční účast v našich kroužcích. Budeme se snažit otevřít co největší počet našich aktivit, a proto i ty aktivity, které běžně probíhají ve vnitřních prostorách, přeneseme do prostor venkovních i s tím, že budeme muset dodržovat stanovené počty a rozestupy. Účastníci „vnitřních“ aktivit se tedy budou muset oblékat na ven,“ konstatoval ředitel jedné z poboček Domu dětí a mládeže hlavního města Prahy, Karlínského Spektra, David Berenreiter na webových stránkách pobočky.

Děti nesmí vykazovat příznaky nemoci a musí na každou hodinu přinést čestné prohlášení podepsané jejich zákonnými zástupci, kteří potvrzují, že bylo dítě testováno ve škole nebo na jednom z veřejných odběrových míst.

Image by StockSnap from Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram