Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Vítězové studentské soutěže EuroTeQ Collider na ČVUT

12. 05. 2024 - Michaela Kratochvílová

V pondělí 29. dubna se na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze uskutečnila prezentace projektů účastníků studentské soutěže EuroTeQ Collider. Téma letošního ročníku znělo "Enhanced Connections for Sustainable Futures". Odbornou porotu zaujaly zejména projekty Anomaly Pulse Masters a SensWise, které reagovaly na výzvu společnosti Pilsner Urquell (Asahi) týkající se automatické detekce anomálií v pivovarském provozu na základě analýzy hluku.

Soutěže se účastnilo 41 studentů ČVUT a nově také studenti Střední průmyslové školy sdělovací techniky (SPŠST) Panská, což reflektovalo snahu organizátorů o rozšíření spolupráce se středními školami.

Projekt Anomaly Pulse Masters, vyhodnocený jako nejlepší, využívá systém YeastBeast k monitorování a filtrování zvuku v pivovaru, s cílem automaticky detekovat anomálie a spustit alarm. SensWise se zaměřili na podobnou problematiku, jeho autoři vyvinuli prototyp zařízení MK002 s dvěma směrovými mikrofony k rozlišení normálních a nestandardních zvuků.

Spolupráce s průmyslovými partnery, jakým je například Pilsner Urquell, byla vysoce hodnocena. Milan Bittner, malting manager společnosti, ocenil zájem a profesionalitu studentů, kteří se věnovali zadaným tématům. EuroTeQhaton poskytuje studentům cennou zkušenost a příležitost pro testování jejich dovedností v reálném prostředí.

Třetí oceněný projekt se zabýval automatickým generováním bibliografických metadat, vytvořených studenty Fakulty informačních technologií. Jejich model, využívající platformy umělé inteligence Easy OCR a Chat GPT, nabízí flexibilitu a intuitivní ovládání.
Týmy, které si vysloužily ocenění, se představí na mezinárodní soutěži EuroTeQaThon v Paříži, kde se utkají s studenty z partnerských univerzit. Vítězové pak získají přístup na akci EuroTeQ Ignite Bootcamp v Barceloně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram