Cookie Consent by Free Privacy Policy website

VIDEO: Soutěž o nejlepší reklamní kampaň ovládla studentská firma z Ostravy

11. 02. 2024 - Vincenc Novák

Vítězi čtvrtého ročníku soutěže JA Top Logo, která prověřuje grafické a prezentační dovednosti středoškoláků, se stali gymnazisté z Ostravy-Hrabůvky.

Ostravští studenti v národním finále předvedli nejpoutavější logo a nejlepší promo video své firmy, prostřednictvím které uvedli na trh absorbční vložky do podpaží. "Už žádné trapasy z mokrých kol v podpaží ani nepříjemné pocity při stresových situacích," slibují studenti ve videu, na němž porota ocenila především názornost a vtip, se kterým prodává vlastnosti produktu.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskutečnilo 6. února v prostorách společnosti EY. Na druhém místě se umístili studenti Gymnázia Emila Holuba v Holicích, kteří v soutěži zabodovali se svou firmou Again, zaměřenou na prodej oblečení z druhé ruky. Třetí příčku obsadili studenti Střední školy filmové, multimediální a počítačových technologií ve Zlíně s firmou Brushey, která se zaměřuje na výrobu a prodej speciálních uměleckých pomůcek.

Porotu tvořilo 102 dobrovolných mentorů a profesionálů z krajských firem, kteří studentům poskytli cennou zpětnou vazbu. "Ve finále jsme měli na výběr velmi kvalitní prezentace a po delší diskusi se prosadily týmy, které zvládly navrhnout jedinečné, graficky čisté logo se správnou symbolikou a zároveň vytvořily srozumitelné a poutavé video. Udělili jsme také `Cenu poroty‘, a to studentům z Obchodní akademie v Prostějově, kteří u nás logem i videem bodovali vysoko, ovšem název firmy Envipup nám spíš než environmentální štěňátko evokuje ‚záviď štěňátku‘, což na celkovém dojmu ubíralo," říká člen poroty Vladimír Zikmund.

Studenti prožijí všechna úskalí byznysu

"Soutěž JA Top Logo je oblíbeným zpestřením celoročního vzdělávacího programu JA Studentská firma pro středoškoláky od 15 do 19 let. Díky programu studenti zažívají všechna úskalí opravdového byznysu. Přímo v praxi přivykají týmové spolupráci, zodpovědnosti a dalším dovednostem, které si žádá pracovní trh," uvádí ředitel nevládní organizace JA Czech Martin Smrž, podle nějž je cílem soutěže seznámit studenty se základy marketingu.

Díky soutěži v letošním roce na českých středních školách vzniklo 351 nových JA studentských firem, z nichž 195 se přihlásilo do soutěže JA Top Logo.

Zdroj: Tisková zpráva JA Czech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram