Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Válka na Ukrajině neskončila. Jak můžete pomáhat?

12. 10. 2023 - Klára Nováčková

Téma války na Ukrajině sice poněkud ustoupilo z hlavních témat médií, válečný ale konflikt stále pokračuje a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se blížil jeho konec. Ukrajina stále potřebuje humanitární pomoc a je důležité, aby s postupem času neochabovala. Jakými cestami je možné aktuálně Ukrajinu podpořit?

  1. Finanční pomoc

Nejrychlejší formou pomoci je finanční dar. Sbírky pořádá například Červený kříž, Armáda spásy nebo Člověk v tísni. Existují samozřejmě i další sbírky, které se zaměřují na specifická odvětví pomoci, doporučujeme Vám si ale sbírku důkladně prověřit.

2. Nákup ukrajinského merche u ukrajinské pošty

Originálním způsobem, jak podpořit vyzbrojení ukrajinské armády, je koupě ukrajinského merche na webu ukrajinské pošty. Ta na svém e-shopu aktuálně nabízí široký sortiment se zajímavým designem s ukrajinskou tématikou. Objednat si můžete mikiny, trička, placky, plátěné tašky...vybere si opravdu každý. Odkaz na e-shop zde.

3. Darování oblečení či zdravotnického materiálu

Další cestou, kterou můžete pomoci lidem, které postihla válka, je poskytnutí materiálních darů. Armáda spásy pořádá sbírku oblečení. Kousky, které už nenosíte, můžete darovat buď přímo na pobočce Armády spásy, nebo můžete využít ReShare kontejnerů.

4. Pomáhejte jako dobrovolník

Pomáhat můžete darováním toho nejcennějšího, co máte – vašeho času. Dobrovolnická práce je stále potřeba! Registrovat se můžete například na webu Pomáháme Ukrajině. Začněte tím, že vyplníte své kontaktní informace a informace o tom, jakou pomoc nabízíte. Nabídky z většiny kategorií budou pak zveřejněny na platformě Pomahejukrajině.cz, aby ji našli lidé, kteří pomoc hledají.

Zdroj: unsplash

Pro detailnější informace o tom, jak pomoci, se doporučujeme podívat na stránky Stojíme za Ukrajinou, kde jsou všechny možnosti podrobně popsány. Dále doporučujeme sledovat sociální sítě Ukrajinského velvyslanectví v ČR, jejichž prostřednictvím se dostanete k nejaktuálnějším informacím o tom, jak můžete aktuálně pomoci.

Zdroj úvodního obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram