Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Pošli aktovku dál! – Pomáháme dětem a šetříme planetu

09. 06. 2024 - Šimon Hauser

Po roce se opět vrací úspěšný projekt s názvem Pošli aktovku dál!, který se zaměřuje na udržitelnost a solidaritu. Tento projekt, organizovaný městskou částí Praha 6, si klade za cíl pomoci rodinám, které nemají dostatek prostředků na pořízení nového vybavení pro své prvňáčky. Zároveň podporuje myšlenku recyklace a opětovného využití školních pomůcek.

Loňský úspěch a výzvy pro letošní rok

V loňském roce se díky této iniciativě podařilo vybrat více než 270 aktovek, což ukazuje na velký zájem a podporu ze strany veřejnosti. Až do 9. září mohou rodiče nosit na úřad městské části aktovky, které jsou stále funkční a mohou udělat radost dětem, jejichž rodiče na novou aktovku nemají prostředky. Tento projekt nejenže pomáhá rodinám v nouzi, ale také přispívá k ochraně životního prostředí tím, že prodlužuje životní cyklus výrobků.

Princip cirkulace a solidarita

Jedná se v podstatě o cirkulaci věcí, které někde již splnily svoji funkci a jinde udělají obrovskou radost a mohou sloužit dál. Pokud má někdo doma schovanou funkční aktovku, kterou nechce vyhodit, protože je ještě použitelná, ale nemá ji komu předat, nebo naopak někdo nechce vynakládat prostředky za aktovku, ze které dítě za dva roky vyroste, tato akce je určená přímo pro ně.

Pomoc potřebným organizacím

V uplynulých letech byly aktovky, které si nerozebrali rodiče, rozděleny mezi pěstounský sklad Hvězda v Horoměřicích, Dobrodějnu, Klokánky, azylové domy pro rodiny s dětmi a dobrovolnické organizace, které se starají o dětské uprchlíky. Tímto způsobem projekt zasahuje širší komunitu a pomáhá tam, kde je to nejvíce potřeba. „Předchozí ročníky ukázaly, že je o tuto akci rok od roku větší zájem a je spousta těch, kteří pochopili, že není nutné utrácet za nové školní pomůcky, ale že lze využít i to, co již jiní neupotřebí, ale stále může sloužit dál,“ říká k projektu místostarosta Prahy 6 Marián Hošek /KDU-ČSL/.

Zachovalé aktovky a další školní pomůcky je možné na radnici nosit anebo si odnášet každý úřední den (pondělí a středa) od 9 do 18h. Projekt Pošli aktovku dál! potrvá až do 9. září.

Zdroj: Praha 6

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram