Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Univerzita Karlova rozdala Ceny Jaroslava Jirsy. Ocenila nejlepší autory vysokoškolských učebnic.

18. 12. 2023 - Vincenc Novák

Ve čtvrtek 14. prosince se v Karolinu konalo slavnostní předávání Cen Jaroslava Jirsy, které jsou určeny pro univerzitní autory a autorské kolektivy těch nejlepších z nich.

Ceny nesou jméno dlouholetého ředitele nakladatelství Karolina Jaroslava Jirsy. Od roku 2013 jsou udíleny ve třech kategoriích - obory společenskovědní a humanitní, obory lékařsko-farmaceutické a obory přírodovědné a matematicko-fyzikální. Cílem univerzity je podle prorektora pro akademické kvalifikace, Jana Kuklíka, vyzdvihnout, že si váží kvalitních učebnic jako svébytného kreativního odborného a výukového textu.

"Loni jsme ceny neudělovali, protože se ukázalo, že řada vyučujících přešla během covidové pandemie do jiného způsobu komunikace se svými studenty. Proto Cenu Jaroslava Jirsy letos udělujeme sdruženě za dva poslední roky," uvedl Kuklík.

Vítěze vybírá hodnotící komise složená ze zástupců vedení univerzity, Ediční rady UK a zástupců Akademického senátu UK. Ceny předala vyznamenaným rektorka Milena Králíčková.

Mezi letošní laureáty patří například Jan Pichrt, který si ocenění odnesl za publikaci věnovanou pracovnímu právu. Oceněn byl také ředitel Ústřední vojenské nemocnice Miroslav Zavoral za svoji knihu "Mařatkova gastroenterologie: Patofyziologie. Diagnostika. Léčba". Jan Frouz a Jana Frouzová zase byli oceněni za učebnici věnovanou aplikované ekologii.

Zdroj: Univerzita Karlova

Zdroj úvodního obrázku: Univerzita Karlova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram