Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Univerzita Karlova představila nový vizuál

05. 10. 2023 - Kryštof Jiřík

Akademický rok už je v plném proudu a nejstarší česká univerzita se rozhodla ho začít změnou vizuální identity. Představila koncept, který má nově doplňovat původní historickou pečeť, kterou univerzita využívala doposud.

Nový vizuální koncept zahrnuje především celkové zjednodušení a modernizaci. Nové logo, korunka, je zjednodušenou symbolikou odkazující právě na Svatováclavskou korunu, což odkazuje na již zmíněnou pečeť Univerzity Karlovy. Z ní vychází také barevný koncept s dominantní červenou barvou, doplněnou o modrou, která má nahradit stávající černou. Ta bude používána jen jako doplňková. Zachovaný bude také vzor stěny z historické pečeti – používat se bude na zdobné rastry.

Nový propagační vizuál Univerzity Karlovy. Zdroj: Univerzita Karlova

„Univerzita Karlova doposud vedle své historické prezentace postrádala současnější propagační rovinu, která by jednotně a přátelsky oslovovala také uchazečky a uchazeče, studentky a studenty, absolventky a absolventy i širokou veřejnost. Jedním z hlavních strategických cílů v připravované Strategii marketingu UK bylo proto moderní, efektivní, ale zároveň na historii odkazující sjednocení doposud zcela roztříštěné vizuální prezentace,“ stojí na stránkách univerzity.

Popis konceptu vizuální identity Univerzity Karlovy. Zdroj: Univerzita Karlova

Za konceptem stojí Odbor vnějších vztahů Rektorátu Univerzity Karlovy. Dbal přitom na to, aby byl nový koncept sjednotitelný s potenciálními už zavedenými vizuály jednotlivých fakult.

Užití propagačního loga už odstartovalo i na řadě fakult a součástí UK. Pro všechny je podstatné, že mohou propagační brand využít zcela v souladu s celým konceptem jako svůj výhradní způsob propagační prezentace. Pokud již fakulta či součást UK má vlastní vizuální styl vypracovaný, mohou fakultní a univerzitní styly koexistovat za dodržení „propagačního minima“, tedy přidáním prvků Jednotného propagačního vizuálního stylu UK (JPVS UK). Ujednotí se tak komunikace fakult a UK navenek,“ píše rektorát.

Vizuál je již zaveden na internetových stránkách a na několika tiskovinách distribuovaných univerzitou. V novém vizuálním stylu už je připravena i nová modulární expozice Univerzity Karlovy na náborové veletrhy Gaudeamus v ČR a na Slovensku, s možností využití pro další akce. Kompletní přechod se bude odvíjet dle jednotlivých fakult.

Zdroj náhledové fotografie: Univerzita Karlova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram