Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Univerzita Karlova letos exceluje ve světovém žebříčku hodnocení univerzit

15. 04. 2024 - Šimon Hauser

Univerzita Karlova (UK) zaznamenala významné úspěchy v nedávno zveřejněném mezinárodním žebříčku QS World University Rankings by Subject 2024. Tento prestižní žebříček označuje UK za lídra v České republice v celkem 22 oborech, což ji činí nejlépe hodnocenou českou vysokou školou v této oblasti. Kromě toho se UK umístila ve 25 oborech celosvětově a zlepšila své postavení v historii, lingvistice a filozofii.

Jedním z významných milníků pro nejstarší českou univerzitu je její nové zařazení mezi nejlepšími univerzitami na světě v oborech archeologie, geologie, geofyzika a vědy o Zemi. Tento úspěch potvrzuje vynikající úroveň vědecké práce a odborného výzkumu, který Univerzita Karlova provádí.

Z celkového počtu pěti tisíc hodnocených univerzit se do výsledků dostalo 1 559 institucí, což znamená, že Univerzita Karlova je mezi těmito vybranými univerzitami, a to ji řadí mezi elitní školy ve světovém měřítku. Výsledky dále ukázaly, že Univerzita Karlova se umístila mezi nejlepšími 150 školami na světě ve čtyřech specifických oblastech: archeologie, filozofie, politologie a mezinárodní studia a geografie.

Tato úspěšná hodnocení podtrhují nejen vynikající reputaci Univerzity Karlovy, ale také její vedoucí postavení v oblasti vědy a výzkumu jak v České republice, tak i na celosvětové úrovni. Univerzita Karlova se tak dále utvrzuje jako jedna z předních univerzitních institucí ve střední Evropě s globálním vlivem a prestiží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram