Cookie Consent by Free Privacy Policy website

United World Colleges opět nabízí stipendia pro nadějné středoškoláky

13. 10. 2023 - Aneta Havránková

United World Colleges (UWC) je mezinárodní síť škol nacházejících se na čtyřech různých kontinentech, které každý rok vzdělávají více než 10 500 studentů. Každá z těchto 18 škol má svůj jedinečný charakter a identitu, ovlivněné hostitelskou zemí, kulturním kontextem a komunitou. Toto rozmanité prostředí je spojuje prostřednictvím jednotných hodnot a náročného akademického programu, který je celosvětově uznávaným standardem.

Na UWC studují studenti mezinárodní maturitu International Baccalaureate (IB), která se výrazně liší od systému maturity a způsobu výuky v Česku. IB není pouze o známkách, ale o rozvoji kritického myšlení, tvůrčího psaní a mezioborových dovedností. Tato forma středoškolského vzdělání otevírá dveře ke světovým univerzitám a nabízí absolventům cestu ke kariéře, která může mít skutečný globální význam.

Pro studenty UWC se otevírá cesta k prestižním americkým univerzitám díky Davis UWC Scholarship, speciálnímu stipendijnímu programu, který umožňuje absolventům pokračovat ve studiu na 99 amerických univerzitách. To je jen jedním z mnoha příkladů, jak UWC studentům otevírá cesty ke kvalitnímu vzdělání a kariérním příležitostem.

Výběrové řízení pro období 2024-2026 je nyní otevřené a čeká na ty, kdo mají odvahu snít o lepším světě a touhu aktivně pracovat na jeho změně. Podmínky jsou jasné: uchazeči musí mít 16-17 let k 1. září 2024, ovládat anglický jazyk, navštěvovat střední školu v České republice, být akademicky zdatní a podat přihlášku do 19. listopadu 2023. Ačkoli se na první pohled může zdát, že nároky jsou vysoké, výběrová komise UWC Česko je připravena prominout zaplacení registračního poplatku v případě sociálního postavení rodiny uchazeče. UWC věří, že kvalitní vzdělání by nemělo být omezováno penězi nebo sociálním statusem.

Stipendia na UWC jsou závislá na finanční situaci rodiny studenta, což znamená, že pro mnohé studenty může být šance na světové vzdělání reálná. Roční příspěvky rodin se pohybují mezi 75 000 Kč a 250 000 Kč, ale v případech zvláštních okolností může být uděleno až plné stipendium.

UWC Česko hledá studenty a studentky se zvídavostí a motivací prozkoumat svět kolem sebe, kteří jsou ochotní angažovat se na osobní i občanské úrovni a mají schopnost komunikovat a spolupracovat v různorodých kulturních kontextech. Jde zejména o to najít mladé lidi, kteří mají odhodlání a motivaci přispívat k hodnotám UWC a aktivně je prosazovat ve společnosti.

Jak se přihlásit?

Nejdříve je třeba vyplnit přihlášku na oficiální webové stránce včetně popisu mimoškolních aktivit, dvou reflexí v češtině, esej v angličtině, psychometrického testu a dalších dokumentů. Druhé kolo výběrového řízení bude zahrnovat osobní interview a skupinové aktivity. Až poté, v třetím kole, budou úspěšní uchazeči pozváni k rozhovoru s výběrovou komisí a skupinovým aktivitám. Během tohoto kola budou také schopni diskutovat o svých preferencích ohledně stipendií.

UWC Česko nenabízí jen vzdělání, ale také možnost pro mladé lidi stát se světovými občany, kteří mají odvahu a energii změnit svět k lepšímu. Pokud jste tím, kdo má touhu poznat svět, rozvíjet se a pracovat na změně, neváhejte a přihlaste se!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram