Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Studium v Anglii je postaveno na dialogu mezi učitelem a studentem

03. 03. 2021 - Redakce

Už na gymnáziu Kryštofa Jirků bavily nejen humanitní předměty, ale i ty technické. Oxfordská univerzita mu umožňuje propojit jak zájem o matematiku, tak o humanitní studia, která jsou v Británii velmi tradiční. Studuje kombinaci tří oborů – filosofie, politologie a ekonomie. Proč si vybral právě tyto obory? A jaké je to studovat na této univerzitě?

„Oxford má unikátní koncept výuky. Říká se jim tutoriály nebo supervize. Spočívá to v tom, že se každý týden potkáte na hodině se svým profesorem a připravíte si esej, tím pádem si téma nastudujete sami a pak máte možnost si s profesorem o daném tématu povídat,“ popisuje způsob výuky na univerzitě. Jak srovnává tento styl výuky s tím českým? A co mu nejvíce dalo?

Na Gymnáziu Jana Keplera organizoval společně se spolužáky takzvané symposiony, při kterých pořádali soubor 50 až 60 přednášek během tří dnů na zadané téma. Na střední škole využil také možnost zahraniční stáže a v Británii už zůstal, odmaturoval a pokračuje na vysoké škole. Kromě studijních povinností je jeho velkým koníčkem tenis. Jak se dá skloubit sport s náročným studiem na zahraniční škole? V rozhovoru také zmiňuje, co ho vedlo k výběru střední školy a na co je důležité se soustředit při volbě školy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram