Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Studenti z Gymnázia Na Zatlance budou brzy sportovat v nové hale. Město do její stavby investuje necelých 86 milionů korun

15. 03. 2022 - Magistrát hl.m. Prahy

Pražští radní dnes odsouhlasili záměr na výstavbu nového objektu tělocvičné haly Gymnázia Na Zatlance. Financování bude hrazeno z rozpočtu hl. m. Prahy v předpokládané výši necelých 86 milionů korun. Na základě této zakázky bude následně Zastupitelstvu hl. m. Prahy předložen návrh ke schválení nabytí vlastnického práva nemovitosti do majetku hlavního města. 

„Zatlanka je jedno z nejvyhledávanějších pražských gymnázií, přesto se do této doby potýká s problémy při výuce tělocviku kvůli nedostatečným prostorovým kapacitám. Plánovaná investice má tuto nepříjemnou situaci napravit, aby děti ze školy nemusely chodit cvičit jinam. V objektu vznikne i nová jídelna, což zase zvýší komfort učitelů a žáků při stravování,“ uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast školství a sportu Vít Šimral.  

Předmětem veřejné zakázky je výstavba nového objektu tělocvičné haly v prostorách vnitřního dvora. Obvyklý provoz tělocvičny bude určený pro jednu třídu, tedy 32 studentů. Kapacita pro případné studentské turnaje v rámci školy jsou dvě třídy s počtem 64 studentů. Pro tuto kapacitu jsou dimenzovány i šatny. Díky zajištěnému samostatnému vstupu bude mimo školní výuku možný i pronájem tělocvičny veřejnosti. Hala bude se stávající školou propojena pomocí krytého můstku a nekryté lávky při jižní stěně přístavby. Objekt bude mít tři nadzemní podlaží. V prostorách bude umístěna i školní jídelna sloužící pouze pro výdej dovážených teplých obědů. Předpokladem je, že by stavba měla být hotova do konce roku 2023 a práce by stály asi 86 milionů korun.

V loňském roce byl pro Gymnázium Na Zatlance odsouhlasen i záměr pro rozšíření stávajících prostor, který by měl vyřešit problém s nedostatkem vhodných výukových prostor a zázemí jak pro studenty, tak i učitelský sbor. „Zatlanka je škola, jež si svým inovativním přístupem ke gymnaziálnímu vzdělávání udělala jméno nejen v Česku, ale i ve světě, což se projevuje na stále se zvyšujícím počtu přihlášek. Zateplení půdního prostoru a stropu bylo třeba vyřešit i z důvodu optimalizace energetické náročnosti budovy, které se pozitivně projeví při snížení provozních nákladů. Gymnázium touto vestavbou získá potřebné prostory pro výuku, technické zázemí, ale i bezbariérový přístup,“ doplnil radní Vít Šimral.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram