Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Studenti dostanou možnost podílet se na řešení problémů mládeže

26. 02. 2024 - Redakce

V České republice vzniká nový poradní orgán s názvem Panel mládeže. Bude složen ze zástupců mladých lidí a jeho cílem je pomáhat s rozvojem mládeže v České republice.

V březnu 2024 bude vytvořen tým, který bude mít 12-20 členů na dvouleté období. Panel mládeže bude mladým lidem otevírat nové možnosti spolurozhodování o věcech, které se jich týkají přímo.

Cílem Panelu je umožnit mladým lidem aktivně se podílet na řešení aktuálních témat a výzev, které je ovlivňují. Členové dostanou možnost diskutovat a navrhovat možná řešení. Jejich práce se bude týkat tvorby návrhů a zpětné vazby na rozhodnutí pro podporu mládeže v České republice.

Nový orgán nebude zastupovat pouze osobní názory jeho členů, ale bude reflektovat názory mladých lidí obecně. Úkolem členů je konzultovat názory mládeže se širší skupinou mladých lidí, jež reprezentují.

Ministerstvo školství přislíbilo členům Panelu podporu pro jejich aktivní činnost. Panel se bude scházet online i osobně v Praze, účastníkům budou hrazeny cestovní náklady a v případě potřeby i ubytování. Projekt je určen mladým lidem ve věku 15–26 let, kteří jsou zapálení do dění kolem sebe a jsou připraveni aktivně zastupovat zájmy mládeže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram