Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Středoškoláci se do škol vrátí 24. května, oznámila vláda. Ruší i rotační výuku na ZŠ

11. 05. 2021 - Pražský inovační institut

V příštím týdnu, od pondělí 17. května, se na prvních stupních základních škol zruší rotační výuka. Oznámila to vláda po svém pondělním jednání. Platit to bude v celé republice. V sedmi krajích, kde je příznivý vývoj epidemie koronaviru, tedy Praze, Středočeském, Královehradeckém, Karlovarském, Plzeňském, Libereckém a Pardubickém kraji, budou nerotačně do škol docházet i žáci druhých stupňů základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií. V týdnu od 24. května by se také měli do svých škol vrátit k teoretické výuce všichni středoškoláci. Ukončena bude i rotační výuka na druhých stupních ve zbývajících krajích.

„Tento systém rotací zatěžuje nejen školy, ale i rodiče, kteří se po dlouhých měsících budou moci vrátit zpět do svého zaměstnání. Děti se potřebují zase naplno začlenit do třídních kolektivů a využít zbývající týdny školního roku k efektivní prezenční výuce,“ říká pražský radní pro oblast školství Vít Šimral.   

Od 31. května mohou také vyučující se svými žáky odjet na školy v přírodě. Nebyly však doposud oznámeny podmínky, za jakých budou moci třídy na tyto programy vyrazit. Ty připravuje rezort zdravotnictví ve spolupráci s hygieniky. „Pevně věřím, že pravidla a podmínky, za kterých se školy v přírodě mohou konat, dokáže ministerstvo zdravotnictví dát ve velmi krátké době, v řádu jednoho týdne, dohromady,“ uvedl ministr školství Robert Plaga pro server iDnes.cz.

Povinné zůstává i nadále testování na koronavirus, na prvních stupních základních škol jednou týdně, na druhém stupni dvakrát týdně. Zrušeno bylo také testování v mateřských školách potom, co se do nich vrátili nejen předškoláci, ale i ostatní děti. V mateřských školách také nemusí děti nosit ani roušky nebo respirátory. Ty jsou povinné na základních školách a budou je muset po návratu nosit také studenti středních škol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram