Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Staňte se společně s dětmi součástí pohádkové říše na Zámku Loučeň

16. 08. 2021 - Pražský inovační institut

Přemýšlíte, kam se s dětmi během prázdnin vydáte? Zámek Loučeň najdete v blízkosti Prahy, nedaleko Nymburka nebo Mladé Boleslavi, a letos již počtvrté ožije tato kulturní památka pohádkovými postavami. Na Zámku Loučeň je připraven tematický letní program „České pohádkové léto", a to až do 28. srpna každé úterý, středu, čtvrtek a sobotu. Tématem letošního pohádkového léta je záchrana draka Drobka.

Dětští návštěvníci dostanou na pokladně instrukce ke hře a mapu. Po celý den pak plní zábavné a dovednostní úkoly, jejichž splněním pomáhají princezně Luně zachránit draka Drobka. Těšit se děti mohou na setkání s princeznou Lunou, rytířem Jiříkem, vévodou Štěpánem, panošem Jeníkem, zbrojnoši či královnou.

Na konci dne si pak děti zatancují se všemi pohádkovými bytostmi. V rámci doprovodného programu jsou připraveny také dětské prohlídky zámku, při kterých je zámkem provede kněžna Marie, dále také pohádková polštářková dílnička, kde si děti na polštáře namalují nebo vyšijí vlastní motivy. Děti za splnění každého úkolu dostávají odměny v podobě dračích šupin nebo dračích očí. A až jim vyhládne, je v restauraci Vtipná kaše připraveno speciální pohádkové menu.

Pohádkové léto vyvrcholí v sobotu 28. srpna 2021, kdy na odpolední program naváže speciální Nonstop Zámecká noc s celonočními kostýmovanými prohlídkami, kde návštěvníky provede mimo jiné bílá paní či kastelán.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram