Cookie Consent by Free Privacy Policy website

ScioŠkola otevře v Holešovicích nové gymnázium pro 400 studentů

18. 12. 2023 - Vincenc Novák

V září 2024 se v Holešovicích otevře již druhá pražská střední ScioŠkola. Doplní tak žižkovskou ScioŠkolu, která v Praze působí již pět let.

Nová škola vznikne v oblasti holešovického přístavu, kde během letošního školního roku probíhá rekonstrukce rozsáhlých prostor. Od září příštího roku tam zahájí výuku čtyřleté gymnázium pro 400 studentů, v příštím roce škola přijme zhruba 150. studentů do 1. a 2. ročníku.

Novinka přispěje k zvýšení vzdělávacích kapacit

"Praha se v posledních letech potýká s nedostatečnými kapacitami středních škol, zejména co se týče všeobecného vzdělávání. I my již několik let řešíme násobný převis poptávky. Rozhodli jsme se proto v tomto směru vyjít uchazečům o středoškolské vzdělání vstříc," říká Jon Šotola z Rady ScioŠkol. Podle něj se společnosti podařilo najít rozsáhlé prostory, vznikne vedle střední školy také ScioŠkola. "Obě školy tak budou tvořit organický celek," doplnil.

Nová škola bude při svém provozu vycházet ze zkušenosti již fungujících ScioŠkol. Těch je v České republice celkem 23, navštěvuje je více než 2500 žáků. Školy do jisté míry tvoří sami studenti, kteří plánují rozvržení učiva. Výuka neprobíhá ve striktně ohraničených hodinách, ale v rámci různých moderních formátů. Jedná se např. o ateliéry, kurzy, workshopy apod. Studenti se podílejí mimo jiné na tvorbě školních pravidel a na celkovém fungování školy.

Školné na nové střední škole v Holešovicích bude v roce 2024/2025 činit 10 tisíc korun za měsíc, přičemž se hradí vždy deset měsíců v roce. První rok existence škola zahájí pouze s prvním a druhým ročníkem. Již nyní mohou uchazeči podávat přihlášky k přestupu do druhého ročníku s nástupem od září příštího roku.

Přijímací řízení se skládá z motivačního videa, případně textu a osobního pohovoru. Uchazeči o studium v prvním ročníku musí absolvovat také státní Jednotné přijímací zkoušky.

Zdroj: SCIO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram