Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Scio odchází od Raiffeisenbank. Společnosti se nelíbí její aktivity v Rusku

14. 05. 2024 - Aneta Havránková

Scio nedávno oznámilo ukončení svého dlouhodobého bankovního vztahu s Raiffeisenbank. Tento krok je odezvou na trvalé aktivity Raiffeisenbank v Ruské federaci, které se diametrálně liší od hodnot a etických standardů, jež společnost již dlouhodobě dodržuje a zdůrazůje.

Scio oznámilo konec svého dlouhodobého vztahu s Raiffeisenbank v reakci na dlouhodobou angažovanost Raiffeisenbank na ruském trhu. Ta svůj postoj ani poté, co Mezinárodní tribunál v Haagu vydal zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina za válečné zločiny. Navzdory opakovaným výzvám k zásadním změnám zůstala Raiffeisenbank neochotná k ukončení svých aktivit v Rusku, což vedlo k rozhodnutí společnosti přejít k jinému bankovnímu partnerovi.

Jan Krtička, spolumajitel Scio, vysvětluje: "Od února 2022 jsme opakovaně vyjádřili naši nespokojenost s aktivitami Raiffeisenbank v Rusku, které jsou v přímém rozporu s našimi hodnotami. Navzdory našim výzvám k zásadním změnám nám banka poskytovala pouze obecná prohlášení bez konkrétních závazků ke změně svého postoje."

Zveřejněná zjištění Financial Times pouze posílila stanovisko Scia. Ukázalo se, že mateřská společnost Raiffeisen Bank International stále inzeruje nové pracovní pozice v Rusku, což naznačuje plány na další expanzi v zemi, navzdory slibům o stažení. Tato situace je v ostrém kontrastu s hodnotami, na nichž Scio staví své aktivity - optimismus, odvaha, otevřenost, svoboda, morálka a aktivita.

Pro Scio není akceptovatelné setrvání ve spolupráci s institucí, která neodpovídá jeho hodnotám. "S kvalitou služeb v Raiffeisenbank a s našimi osobními vztahy uvnitř banky jsme byli dlouhodobě spokojeni, nemůžeme však přehlížet větší etický kontext našich obchodních rozhodnutí. Je pro nás důležité, aby naše spolupráce reflektovala základní hodnoty, které sdílíme nejen uvnitř organizace, ale i s dětmi a rodiči ve ScioŠkolách," dodává Krtička.

Toto rozhodnutí Scio ukazuje jeho pevný závazek k etickému podnikání a zároveň vysílá jasný signál o důležitosti dodržování hodnot i v korporátním světě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram