Cookie Consent by Free Privacy Policy website

RAZOM webový rozcestník volnočasových aktivit pro ukrajinské děti a jejich rodiče

31. 03. 2022 - Magistrát hl.m. Prahy

Ulehčit integraci, zapojit uprchlíky do komunity, nabídnout ukrajinským dětem náplň volného času nebo pomoci s hlídáním dětí, to vše nabízí nový web www.razom.cz. Razom znamená spolu.

Vytvořila ho čtveřice dobrovolníků z Kralup nad Vltavou jako webový rozcestník pro ukrajinské děti z Kralup a okolí, ale pro velký zájem byla přidána další města z celé republiky a zájem stále roste.

Pro volná odpoledne web nabízí vyžití formou kolektivních sportů, výtvarných nebo pohybových aktivit. V nabídce je i výuka češtiny nebo komunitní odpoledne pro maminky u kávy a čaje. Tam mohou sdílet a řešit vše, s čím se při svém pobytu v Čechách potýkají nebo naopak sdílet denní radosti.

Je důležité, aby měly ukrajinské děti možnost se potkávat se se svými vrstevníky. Poznají jejich život a také se lépe budou učit češtinu.

„Myslíme si, že je důležité pozvat uprchlíky do české komunity a poskytnout jim zázemí v našich městech, aby se cítili lépe. Jakmile začnou naplněně žít v hostitelských městech, obohatí to život jejich i život české komunity. Je důležité cítit zázemí a cítit se součástí města, v němž se všichni potkávají“, říká Šárka Kochmanová za tvůrce www.razom.cz.

Do databáze webového rozcestníku se mohou noví zájemci s nabídkou svých aktivit zapsat přímo v záložce Přidat se https://razom.cz/cs/pridat-se.

Dále na Kralupsku podporujeme komunitní život, pořádáme společné odpoledne, procházky a poznávání města a výlety po okolí. Pomáháme se zabydlením, s hledáním práce, s orientací v běžných denních věcech, které nově příchozím nejsou jasné např. orientace v jízdních řádech.

https://www.facebook.com/groups/1407532759714691/  Mи живемо разом Žijeme spolu

Zdroj: RAZOM

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram