Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Projekt Albus pomáhá českým školám se zapojením technologií do výuky

07. 05. 2023 - Tereza Benešová

V úterý 18. dubna se v České republice rozběhl projekt Albus, jehož cílem je pomoci dvěma českým školám se zaváděním digitálních technologií do vyučování. 

Základní škola Zdenky Braunerové v Roztokách a Základní škola Trmice díky projektu získají licenci pro Google for Education, která jim umožní využití všech Google aplikací zdarma. Projekt iniciovaly společnosti Google a Edugo a podporuje ho Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy spolu s Národním pedagogickým institutem České republiky.

„Je důležité zaměřit se na rozvoj digitálních dovedností tak, abychom se všichni uměli lépe orientovat v digitálním prostoru a byli schopni digitální nástroje bezpečně a zdravě využívat. Právě k tomuto rozvoji digitálních dovedností a bezpečnému užívání technologií může Albus přispět.”  nechal se slyšet Martin Úlovec, zmocněnec pro digitalizaci a digitální vzdělávání na MŠMT.

Dále budou školy mít k dispozici nové notebooky, které poběží na systému Chrome OS, běžně nazývané Chromebooky. Školy dostanou také možnost využít školení certifikovanými lektory Google for Education. Výsledky projektu budou měřeny výzkumníky ze Západočeské univerzity v Plzni a Ostravské univerzity. 

První část projektu se úspěšně uskutečnila v Asii a Česká republika se stává po Polsku druhou zemí v Evropě, kde bude realizován. Poběží od dubna do října a výsledky by měly být známy koncem tohoto roku. Ředitelky obou zúčastněných škol projevily nadšení a těší se na to, co jim projekt přinese. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram