Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Profesor Petr Páta byl opět zvolen děkanem Fakulty elektrotechnické ČVUT

06. 05. 2023 - Vincenc Novák

Akademický senát Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze v pátek 21. dubna opět zvolil do funkce děkana prof. Petra Pátu na následující čtyřleté období. Ve volbě neměl protikandidáta.

Ve funkci plánuje prof. Páta navázat na svoji práci v předchozím období, během kterého se v rámci fakulty pod jeho vedením podařilo realizovat řadu změn vedoucích ke zlepšení jejího fungování.

Těší mne, že zaměstnanci a studenti mají důvěru v mou dlouhodobou představu o dalším směřování fakulty,” říká prof. Páta, který za jeden ze svých největších úspěchů považuje otevření fakulty nejen pro uchazeče o vzdělávání, ale také pro širokou veřejnost.

Vizí Petra Páty na další období je “kontinuální pokrok a dlouhodobá perspektiva”. Během dalších čtyř let plánuje znovuzvolený děkan kupř. najít dlouhodobé a udržitelné řešení halových laboratoří v Dejvicích a kampusu na Karlově náměstí. Mezi další body jeho programu patří posilování digitální infrastruktury, která bude práci zjednodušovat, rozvíjení spolupráce s absolventy prostřednictvím Alumni programu; a v neposlední řadě i vytváření přátelského a motivujícího prostředí pro zaměstnance, včetně možností kariérního růstu a zavedení systému benefitů.

Profesor Petr Páta je absolventem Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Na Fakultě elektrotechnické ČVUT působí od roku 1996. V minulosti zastával pozici vedoucího katedry radioelektroniky FEL ČVUT. V oblasti výzkumu se věnuje obrazové fotonice, kompresi vědeckých obrazových dat, akusticko-optickým a optickým systémům s prostorově variantní PSF nebo hyperspektrálnímu zobrazování.

Zdroj: TS ČVUT v Praze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram