Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Přihlašte se do 29. března na Discover EU!

23. 02. 2023 - Aneta Havránková

Nové kolo programu Discover EU se opět blíží. Lidé narození v letech 2004 a 2005 tak mohou zdarma získat od Evropské Unie vlakovou jízdenku po Evropě a procestovat celý kontinent. Přihlašování začíná 15. března a končí 29. března, tak to nepropásněte. 

Co je Discover EU?  

Jedná se o projekt financovaný Evropskou Unií, díky kterému mají každý rok čerstvě osmnáctiletí občané EU možnost zdarma cestovat po Evropě. Vybraní účastníci získají vlakovou jízdenku Interrail a sami nebo se svými kamarády se tak mohou vydat za dobrodružstvím. Všichni mohou vycestovat kamkoliv do pevninské Evropy na dobu až třiceti dní. 

Kdo se může přihlásit? 

Toto kolo je určeno pro lidi narozené od 1. července 2004 do 30. června 2005. Jedinou podmínkou je mít občanství či trvalý pobyt v jednom z členských států Evropské Unie nebo na Islandu, v Lichtenštejnsku, Norsku, Severní Makedonii, Srbsku a Turecku. Pokud jste mladší, určitě ale nezoufejte, čekají na vás další kola. Do programu se můžete přihlásit buď sami nebo ve skupině až čtyř kamarádů. 

Jak vypadá přihláška? 

Vyplníte své osobní údaje a zvolíte, zda chcete cestovat ve skupině nebo sami. Poté na vás bude čekat několik vědomostních otázek týkajících se Evropské Unie, ale určitě se nebojte, jsou to úplné základy typu „Kde sídlí Evropská parlament?“ Po vyplnění vědomostních otázek následuje tipovací otázka. Většinou to bývá odhad na to, kolik lidí se v tomto kole přihlásí. Je fajn tak vzít číslo z minulého roku a o trochu ho zvýšit. Čím blíže se s číslem trefíte, tím spíše jízdenku dostanete. A pak už zbývá jen čekat. 

Vybrané účastníky pak Evropská komise informuje v květnu e-mailem. Pokud vás nevyberou, určitě nebuďte smutní, automaticky vás zařadí na čekací listinu, a pokud se jakýkoliv účastník své jízdenky vzdá, můžete být vybraní. 

Na Discover EU se již od 15. března můžete přihlásit zde: https://youth.europa.eu/discovereu/apply_en

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram