Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Pražské školy dostanou nové venkovní učebny i moderní vybavení. Hlavní město schválilo investice pro 107 školských projektů

17. 03. 2022 - Magistrát hl.m. Prahy

Moderní učebny odborných předmětů, inspirativní prostory ve venkovních třídách nebo obnovy školních knihoven a společenských hal patří mezi projekty schválené Radou hlavního města Prahy. Celková hodnota těchto projektů podpořených fondy Evropské unie dosahuje téměř 200 milionů korun.

Mezi klíčové priority hlavního města se řadí podpora školství, ať už se jedná o rozšiřování kapacit v jednotlivých školských objektech nebo o zvyšování kvality vzdělávání. V rámci modernizace vybavení škol určených pro děti od předškolního věku až po středoškoláky schválili v pondělí pražští radní investice do celkem 107 školských projektů. Pražské školy se tak mohou těšit na nové venkovní učebny, modernizované prostory pro výuku odborných předmětů nebo výstavbu školních společenských hal.

„Venkovní učebny jsou důležitým prvkem při rozvoji manuální zručnosti, jemné motoriky nebo praktické výuky pro enviromentální vzdělávání, výchovu a osvětu. Jejich obliba stoupá i mezi pražskými školami od dětí až po pedagogy. Díky evropským fondům se tak budou moci i další děti vzdělávat v podnětném prostředí,“ doplňuje pražský radní pro oblast školství Vít Šimral.

O finanční podporu v rámci výzvy číslo 48 pražského operačního programu usilovalo 140 projektů, z nichž vyhovělo kontrole věcného hodnocení 107, a to s celkovou podporou dosahující 196,5 milionů korun. K okamžitému financování bylo doporučeno 81 projektů, zbylých 26 bylo zařazeno do zásobníku projektů z důvodu vyčerpání alokace dané výzvy.

Fotografie od uživatele Caleb Oquendo ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram