Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Praha vybaví dětská dopravní hřiště koly pro handicapované děti

10. 05. 2021 - Pražský inovační institut

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila realizaci projektu jízdní kola pro handicapované děti. Město tak pořídí šest speciálních kol na dětská dopravní hřiště v Praze 3, 4, 5, 8, 9 a 15 v celkové výši 386 232 Kč.

„Šest dětských dopravních hřišť v Praze získá jízdní kola pro handicapované děti. Dnes jsme na Radě schválili dotaci na nákup handbiků - kol na ruční pohon. Pokud můžeme odstranit alespoň jednu z mnoha překážek, které komplikují naplno prožít dětství, jsem pro všemi deseti. Děkuji organizaci Černí koně, která dělá jízdu na kole dostupnou pro všechny bez rozdílů a deset let se věnuje zkvalitňování života handicapovaných. Dovybavení vybraných dětských dopravních hřišť jízdním kolem pro handicapované děti je důležité nejen z pohledu jejich aktivního zapojení do dopravní výchovy, ale také z pohledu jejich sociálního začlenění,“ říká náměstek primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

Praha se rozhodla pořídit celkem šest speciálních kol, která budou sloužit na dětských dopravních hřištích v metropoli. Zájem o jejich pořízení projevili provozovatelé v Praze 3, 4, 5, 8, 9 a 15. Projekt byl už v minulém roce představen Komisi Rady hl. m. Prahy pro pěší a bezbariérovost, která jej podpořila. Stejně tak záměr odsouhlasil i Odbor dopravy MHMP a pracovní skupina BESIP.

Dopravní výchovu na dětských dopravních hřištích v Praze 3, 4, 5, 8 a 15 zajišťuje Městská policie hl. m. Prahy. Právě jí hlavní město poskytne prostředky ve výši 321 860 Kč na nákup pěti speciálních kol. Provozovatelem posledního hřiště je městská část Praha 9, která získá na pořízení pomůcky pro handicapované děti zbylých 64 372 Kč.

Dětská dopravní hřiště jsou důležitým prvkem v oblasti prevence a dopravní výchovy, hlavní město proto neopomíjí průběžnou obnovu jejich technického stavu a zázemí, ale právě i doplňování potřebného vybavení. Na území metropole je aktuálně v provozu celkem deset takových hřišť, kde se pravidelně koná dopravní výchova podle Tematického plánu Ministerstva dopravy ČR.  Každoročně je navštíví desítky tisíc dětí v rámci výuky, případně s rodiči v odpoledních hodinách.

Fotografie od uživatele Allan Mas ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram